GLASS & CERAMICS / Art Glass / Vase 4355080
nr 435 5080
VASE
Lenght: ()
'provglas', Ewald Dahlskog (1894-1950) för Kosta, Sverige 1928, hyttarbete, spiralvriden med luftslingor, höjd 27 cm, signerad Ewald Dahlskog Provglas feb 1928, skador, lagad
300
SEK 300
Monday October 30 2006
at 16:00:00
24/10 20:59:43